БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Словенечката Влада се подготвува за масовно тестирање

Словенечката Влада им нареди на надлежните служби до 5 декември да направат подготовки за масовно тестирање на населението, како и да подготват список на доброволци за вакцинација, објави словенечкиот премиер Јанез Јанша на Твитер.

Back to top button
Close
Close