0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Словачкиот министер за надворешни работи утре во посета на Северна Македонија

Министерот за надворешни и европски работи на Словачка, Иван Корчок утре ќе престојува во работна посета на земјава на покана на министерот за надворешни работи Бујар Османи. Покрај средбата во Министерството за надворешни работи, Корчок ќе се сретне и со претседателот на државата Стево Пендаровски и со премиерот Зоран Заев. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close