Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Словачка за еден ден, бесплатно, тестираше над милион луѓе

Повеќе од милион Словаци денеска беа тестирани за коронавирус, како дел од огромната логистичка операција за тестирање на поголемиот дел од населението за време на викендот, во обид да се стави под контрола вирусот.

Back to top button
Close
Close