0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Словачка и Чешка: Одредени ентитети шират неточни информации дека влијаеле на нашите одлуки за вето на заклучоците на ЕУ

Амбасадорот на Словачка, Хенрик Маркуш и заменик-амбасадорот на Чешка, Лубомир Пшенка, во заедничка изјава велат дека не постои ентитет од Северна Македонија што влијаел на одлуките на Братислава и Прага да ги блокираат предлог-заклучоците на Советот на ЕУ за проширувањето.

Back to top button
Close
Close