ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Словачка го продаде неискористениот дел од вакцините Спутник В назад во Русија

Словачка ги продаде повеќето од своите дози на руската вакцина „Спутник В“ назад во Русија, објави во петокот словачкото Министерство за здравство, поради намалениот интерес на словачката јавност за вакцинирање со производ што не е одобрен од европски регулатор.

Back to top button
Close
Close