0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваПолитика

Словачка донација за Северна Македонија вредна околу 200 илјади евра

Донација вредна околу 200 илјади евра составена од 15 големи шатори, генератори, хигиенски пакети, заштитни маски FFB2 и FFB3, обезбедени од Словачка за Северна Македонија преку механизмот за цивилна заштита на Европската Унија, како поддршка во борбата против КОВИД – 19.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close