КултураКултура.Портал

Сликовницата „Три мали волчиња“ од грчки преведена на македонски јазик

Во книжарниците на ТРИ пристигна сликовницата за најмалите читатели „Трите мали волчиња“ од Евгениос Тривизас, преведена од грчки јазик од Емилија Мајсторова-Стојановска. Од ТРИ информираат дека со оваа книга ја почнуваат едицијата „Читаме заедно“ – проект што ќе ги запознае читателите, особено најмалите, со книжевните разновидности.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close