0_Магазин.ПорталЗанимливости

Слика на Ван Гог продадена за над 13 милиони евра

„Уличeн поглед на Монмартр“ сега беше јавно изложена првпат од нејзиното создавање во 1887 година. Делото досега беше дел од приватна колекција. Купено е за 13.090.000 евра, објави аукциската куќа.

Back to top button
Close
Close