0_Магазин.ПорталЗанимливости

Слика на Пикасо продадена за 85 милиони евра

Конечната цена на платното беше 90 милиони долари, но со оглед на сите дополнителни плаќања, идниот сопственик на сликата ќе треба да плати 103,41 милион долари. Пред наддавањето, стручњаците ја оценија сликата на шпанскиот уметник - на 55 милиони долари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close