БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Слета првиот авион на новиот аеродром во Кукс, за Рама фантастичен ден за сите Албанци

Авионот „Ласгуши“ на Ер Албанија кој полета од Лондон, попладнево слета на аеродромот „Зајед – северни крилја“, во северниот албански град Кукс, означувајќи го првиот официјален лет до овој аеродром.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close