0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Следува уште една изборна година

Во новата година граѓаните ги очекува продолжување на борбата со Ковид-19, но и покрај тоа животот, како приватниот така и општествениот мора да продолжи почитувајќи ги сите мерки и рестрикции што ги носи со себе оваа светска пандемија. Иако во специфични и вонредни услови, политичкиот живот во последниот месец од старата година се интензивира, особено во Парламентот. Владејачкото мнозинство со комплетна подрршка за владините политики и најави за зголемување на мнозинството. Со исти најави настапува и опозицијата. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close