0_Македонија.ПорталОпштество

Следува период на нестабилно време со засилен ветер и грмежи

Следува период на променливо облачно и топло време со сончеви периоди. Во попладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.  Синоптичарите најавуваат локално невреме со кратрокраен силен ветер, електрични празнења и услови за појава на град.

Скопје, 28 април 2020 (МИА) – Следува период на променливо облачно и топло време со сончеви периоди. Во попладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Синоптичарите најавуваат локално невреме со кратрокраен силен ветер, електрични празнења и услови за појава на град.

Сепак, нема да има поголеми отстапувања кај утринските и дневните температури. бак/са/

 

Back to top button
Close
Close