БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Следниот месец надлежната обвинителка ќе ги соопшти предлог казните за обвинетите во случајот Златна зора

На 18 декември 2019 ќе се одржи рочиште во атинскиот суд на коe надлежната обвинителка ќе ги соопшти предлозите за казните за обвинетите во процесот против Златна зора, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close