Општински вестиСкопје

Следната недела чистење и дезинфекција на резервоарот Шуто Оризари

Следната недела, од понеделник до петок, ќе се врши чистење и дезинфекција на резервоарот Шуто Оризари, информираат од ЈП „Водовод и канализација“-Скопје.

Скопје, 15 мај 2020 (МИА) – Следната недела, од понеделник до петок, ќе се врши чистење и дезинфекција на резервоарот Шуто Оризари, информираат од ЈП „Водовод и канализација“-Скопје.

Од ова јавно претпријатие велат дека во тој период можни се кратки прекини на водоснабдувањето во населбата Шуто Оризари. Но, тие нема да бидат подолги од 15 до 20 минути во утринските часови.ир/скс/

Таг
Back to top button
Close
Close