Дописници МКДОпштински вестиХроникаХроника.Портал

Следење на полициска патрола со ноќен радар во Тетово – се вози над 100 километри на час по градските булевари

Булеварот „Маршал Тито“ што претставува влез и излез на Тетово кон Скопје наликува на тркачка патека на која речиси сите ја надминуваат дозволената брзина за движење. Ова е генералниот впечаток од следењето на екипата на сообраќајната полиција која вчера навечер контролираше дали и колку се почитува дозволената брзина со помош на ноќен радар.

Back to top button
Close
Close