0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Славниот бразилски клуб „Ботафого“ испадна во Втората лига 

Двократниот бразилски првак, од 1968 и 1995 година, претходно испаѓаше во Втората лига во 2003 и 2015 година, а идната сезона во второлигашката конкуренција друштво ќе му прави уште еден голем бразилски клуб, Крузеиро.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close