0_Македонија.ПорталДописници СветПолитички партии

Слави Трифонов: Северна Македонија мора да ги исполни условите за старт на преговорите за челнство во ЕУ

Република Северна Македонија не може да ги започне преговорите за членство во ЕУ без да го исполни потребните услови, изјави денеска лидерот на бугарската партија „Има таков народ“, Слави Трифонов.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close