Политички партии

Славески: Ако се остварија ветените 5 отсто раст на БДП тоа ќе значеше зголемување на животниот стандард

На денешната панел дискусија „Четири години Заев, четири години украден живот. Доста е!“ организирана од ВМРО-ДПМНЕ, свое обраќање имаше и Трајко Славески, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ кој говореше за лошите политики на власта кои имаа катастрофални последици врз македонската економија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close