0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Слаб одзив на парламентарните избори во Алжир

Излезноста во средината на денот беше слаба, а само 14,5 проценти од гласачите гласаа четири часа пред затворањето на избирачките места. На последните избори во 2019 година, три часа пред затворањето на гласачките места, гласаа 33 проценти од гласачите, а крајната излезност беше 40 проценти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close