0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономијаОпштество

СКТМ: Непотребен и претенциозен е повикот за оставка на Љупчо Јаневски

Стопанската комора за туризам на Македонија (СКТМ) реагира на повикот од одредени здруженија и асоцијации со кој се бара оставка од првиот човек на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот, Љупчо Јаневски, оценувајќи го како непотребен и претенциозен.

Back to top button
Close
Close