Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

СКТМ е за барањето за Комитет за туризам, но не и за смена на Јаневски

Стопанската комора за туризам на Македонија (СКТМ) го поддржува барањето за повторно активирање на владиниот Комитет за туризам, но не и барањето за смена на директорот на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот, Љупчо Јаневски.

Back to top button
Close
Close