Svet.SlajderСветСвет.Портал

Скоро четири милиони новозаразени со коронавирусот за една недела

Бројот на нови случаи на заразени со коронавирусот во светот во последната недела повторно се зголеми за речиси четири милиони, соопшти Светската здравствена организација (СЗО).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close