ОпштествоХроникаХроника.Портал

Скопското обвинителство поведе истрага за извршени разбојништва

Основното јавно обвинителство Скопје денеска донесе наредба за спроведување истражна постапка против 30-годишен државјанин на Италија со жителство во Скопје, за кого постои основано сомнение дека сторил четири кривични дела „разбојништво“ и еден „обид за разбојништво“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close