0_Македонија.ПорталОпштински вестиСкопје

Скопски Водовод во ноември со 1.404 интервенции

Секторот водовод на ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје во месец ноември спроведувала 1.404 интервенции во отстранување улични дефекти и на шахти, поставување на затворачи, огрлици, приклучни цефки, изведување на водоводна мрежа и други оперативни активности.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close