0_Македонија.ПорталГраѓански секторОпштество

„Скопје прајд“ на 26 јуни под слоганот „Вон ѕидовите!“

Втората Парада на гордоста (Skopje Pride) во Скопје ќе се одржи на 26 јуни 2021 (сабота), под слоганот  „Вон ѕидовите!“, во организација на Националната мрежа против хомофобија и трансфобија (НМХТ). 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close