0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Скопје инсистира преговарачката рамка да се фокусира само на реформите, од ЕУ порака да се работи на нивно спроведување

Македонските власти остануваат посветени на почеток на пристапниот процес со ЕУ, порачувајќи дека преговарачката рамка мора исклучиво да се фокусира на напредокот во реформите во земјата, а не на историјата, додека од Унијата стигна порака дека преговорите ќе почнат тогаш кога ќе биде постигнат договор со Бугарија, но дека во меѓувреме не треба да се чека и земјава треба да работи на спроведување на реформските процеси.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close