0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Скопје и Охрид како Амстердам: Планот на Зоран Заев за легализација на марихуаната

Премиерот Зоран Заев е убеден дека декриминализацијата и легализацијата на канабисот/марихуаната може многу да им помогне на туризмот и угостителството. Неговиот план предвидува и вадење на парите од „под перници“.

Back to top button
Close
Close