0_Македонија.ПорталКултураКултура.ПорталКултура.СлајдерМакедонија.СлајдерОпштествоОпштински вестиСкопје

Скопје добива легални ѕидови за слободно користење од уличните уметници

Како дел од активностите на кандидатурата на Град Скопје за „Европска престолнина на културата за 2028 година“, назначени се две локации за легални ѕидови за слободно користење од уличните уметници за пишување и цртање графити, сликање мурали, тагови и слично.

Back to top button
Close
Close