0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Скопје чека соговорник во Софија

Скопје очекува наскоро да се формира новата Влада на Бугарија и да продолжат разговорите за надминување на бугарското вето за интеграцијата на Северна Македонија во ЕУ. Македонската страна вели дека е конструктивна, подготвена да влезе во сериозен дипломатски ангажман за да се надминат разликите, но оти за тоа ќе мора да се почека, зашто реално во моментов нема нема соговорник од другата страна.

Back to top button
Close
Close