0_Македонија.ПорталСкопје

Скопјани од утре ќе можат да вежбаат на шест локации на отворено со поддршка на тренери

На шест локации во Скопје од утре па во наредните три месеци, во попладневните часови од понеделник до петок, граѓаните ќе можат да вежбаат на отворено со поддршка на професори и студенти од Факултетот за физичка култура, образование спорт и здравје. Сите неопходни реквизити за вежбање ќе ги обезбеди Факултетот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close