0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваОпштествоХроникаХроника.Портал

Скопјанец пронајден мртов во стан на булеварот „Партизански одреди“, нема траги на насилство (видео)

 Седумдесет и шестгодишен скопјанец е пронајден мртов во неговиот стан на булеварот „Партизански одреди“. Не е констатирана насилна смрт, а во извлекувањето на телото интервенираа Противпожарната единица на Град Скопје и полицијата. 

Скопје, 3 јуни 2020 (МИА) – Седумдесет и шестгодишен скопјанец е пронајден мртов во неговиот стан на булеварот „Партизански одреди“. Не е констатирана насилна смрт, а во извлекувањето на телото интервенираа Противпожарната единица на Град Скопје и полицијата.

Случајот го потврдија од СВР Скопје од каде информираа дека станува збор за 76-годишниот Г.Б.

По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот е предадено на семејството за погреб. бк/бак/

 

 

Back to top button
Close
Close