0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Скопјанец обвинет за насилство врз тинејџерка

Обвинение за напад заработи шеесет и четиригодишен маж, кој со тупаници и стап нападнал девојче, потстанарка кај него, оти скршила огледало. Обвинител побарал продолжување на притворот поради опасност од бегство.

За време на настанот во куќата била и сопругата на братот на оштетената со нејзините две деца на возраст од три месеци и една ипол година, која не успеала да му помогне на девојчето и кај која обвинетиот со своето однесување предизвикал чувство на несигурност, загрозување и страв. бк/дма/

Back to top button
Close
Close