0_Спорт.ПорталКошарка

Скок од едно место на македонските кошаркари на европската ФИБА ранг-листа

Македонската кошаркарска репрезентација се искачи едно место погоре и се наоѓа на 29. позиција на најновата европска ранг-листа што денеска ја објави Меѓународната кошаркарска асоцијација (ФИБА). На светската ранг – листа, македонските кошаркари се на 52 место со 211.7 бодови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close