0_Спорт.ПорталКошаркаСпорт.Слајдер

Скариоло: Сакам да останам во шпанската репрезентација, но треба да ги разгледам сите фактори

Селекторот на шпанската кошаркарска репрезентација Серџо Скариоло ја коментираше ситуацијата со можно продолжување на договорот до 2024 година.

Мадрид, 4 април 2020 (МИА) – Селекторот на шпанската кошаркарска репрезентација Серџо Скариоло ја коментираше ситуацијата со можно продолжување на договорот до 2024 година.

– Срцето вели дека мора да останам. Без сомнение и од многу причини. Но, ова е сериозна одлука која бара од вас да останете посветени на каузата. Во таква ситуација, неопходно е да бидат во исто време вклучени сите страни.

Ако сè зависеше само од мене, мило ми беше да продолжам да работам. Но, треба да размислувам за тоа со семејството што го жртвував низ годините, па ретко кога сум дома, изјави Италијанецот.

Скариоло е селектор на Шпанија од 2015 година. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close