Дописници СветСветСвет.Портал

Скандал со препишување на испит на воената академија „Вест поинт“ 

Седумдесет и три курсисти на воената академија „Вест-поинт“ се обвинети за препишување на испитот по математика, кој се полагаше онлајн со оглед на далечинската настава поради пандемијата на коронавирусот во САД, јавија денеска некои американски медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close