0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderShoqëri

Situata me Kovid-19 po qetësohet, mbi 500 mijë vaksina do të mbërrijnë këtë muaj, imunitet kolektiv deri në fund të verës

- Imuniteti kolektiv deri në fund të verës, pret Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe. Ai, siç deklaroi në intervistën e djeshme në Radio Evropa e Lirë, pret me të gjitha vaksinat që duhet të arrijnë në vend, deri në fund të verës të arrihet imunitet kolektiv. Ministri theksoi se të gjitha vaksinat janë të sigurta dhe nuk ka nevojë që qytetarët të preferojnë një vaksinë kundrejt tjetrës.

Back to top button
Close
Close