0_Спорт.ПорталФудбал

Сити привлече 17-годишен Нигериец од Лестер

Камрон беше препорачан од Пеп Гвардиола, откако помина проби кај шампионите.

Манчестер, 17 јануари 2020 (МИА) – Манчестер Сити го привлече 17-годишниот дефанзивец на Лестер, Камрон Гбадебо.

Камрон беше препорачан од Пеп Гвардиола, откако помина проби кај шампионите.

Фудбалерот му се придружи на Лестер во летото 2018 година и играше на 11 натпревари за екипата под 18 години.

Тој беше главната трансферна цел за граѓаните овој месец.

Таг
Back to top button
Close
Close