0_Спорт.ПорталФудбал

Сити ја победи Барса за потписот на бразилски талент

На крајот на јануари се тврдеше дека Барселона прифатила сè за трансферот на Куто и тој ќе премине на „Камп Ноу“ за 5 милиони евра. Десниот бек е дел од јуниорската репрезентација на Бразил и ја освои светската титула во ноември 2019 година со тимот.

Коритиба, 3 март 2020 (МИА) – Манчестер Сити го привлече дефанзивецот на Коритиба, Јан Куто, објави веб-страницата на клубот. 17-годишниот Бразилец ќе потпише петгодишен договор со репрезентациите и официјално ќе се приклучи на тимот ова лето.

На крајот на јануари се тврдеше дека Барселона прифатила сè за трансферот на Куто и тој ќе премине на „Камп Ноу“ за 5 милиони евра. Десниот бек е дел од јуниорската репрезентација на Бразил и ја освои светската титула во ноември 2019 година со тимот.

Манчестер Сити со 57 поени е на второто место во пласманот во Премиер лигата, зад лидерот Ливерпул со 22 поени.

Сити се со предност пред третиот Лестер со 7 поени.

Таг
Back to top button
Close
Close