0_Спорт.ПорталSport.SlajderРезултатиФудбал

Сите резултати од 2. квалификациско коло во Лигата на Европа

За жал, од македонските екипи само една се пласираше во следното коло, откако Шкендија го совлада Ботошани во Романија со минимални 0:1. Другите два претставници, Ренова и Силекс, беа поразени од Хајдук Сплит и Дрита, соодветно.

Скопје, 18 септември 2020 (МИА) – Натпреварите од второто квалификациско коло во Лигата на Европа се одиграа во четвртокот.

За жал, од македонските екипи само една се пласираше во следното коло, откако Шкендија го совлада Ботошани во Романија со минимални 0:1. Другите два претставници, Ренова и Силекс, беа поразени од Хајдук Сплит и Дрита, соодветно.

Шкендија во следното коло ќе ги пречека Тотенхем и големиот Жозе Мурињо во Скопје.

Еве ги сите резултати од натпреварите од второто квалификациско коло во Лигата на Европа:

Кајзер Кизилорда – АПОЕЛ Никозија 1:4 КР
Вентспилс – Розенборг 1: 5
Ренова – Хајдук Сплит 0: 1
Астана – Будуќност Подгорица 0: 1
Арарат Ерменија – Фола Еш 4: 3 по прод.
Теута Драч – Гранада 0:4
Линколн Ред Импс – Глазгов Ренџерс 0:5
Купс – Слован Братислава 1:1, 4: 3 по пенали
Ботошани – Шкендија 0:1
Бодо – Жалгирис 3: 1
Гетеборг – Копенхаген 1: 2
Локомотив Пловдив – Тотенхем 1: 2
Ритериаи – Слован Либерец 1:5
Нефтчи – Галатасарај 1: 3
Олимпија Љубљана – Зрински Мостар 2:3 по прод.
Флора Талин – Рејкјавик 2:1
Конас Квеј – Динамо Тбилиси 0:1
Макаби Хаифа – Каират Алмати 2:1
Хибернијанс – Фехервар 0:1
ЦСКА – БАТЕ Борисов 2:0
Дјугарден – Јуроп 2:1
Сфинтул – Партизан 0:1 по прод.
Крит – Аполон Лимасол 0:1
Лачи – АПОЕЛ Биер шева 1: 2
Локомотив Тбилиси – Динамо Москва 2: 1
Рига – Тре Фиори суспендиран во 23-та минута при 0:0 поради силен ветар
Интер Дескалдес – Дандалк 0:1
Шамрок Роверс – Милан 0:2
Кукеши – Волфсбург 0:4
Арис – Колос Коваливка 1:2
Пјаст Гливице – Хартберг 3:2
Силекс – Дрита 0:2
Борац Бања Лука – Рио Аве 0: 2
Стандард Лиеж – Бала 2: 0
Мура – АГФ 3: 0
Колрејн – Мадервел 2:2, 0: 3 по пенали
Викинг – Абердин 0: 2
Осијек – Базел 1: 2
Дунајска Стреда – Јаблонец 5: 3
Линфилд – Флоријана 0: 1
Сервет – Ремс 0: 1
Бачка Топола – ФЦСБ 6:6, 4:5 по изведувањето на пеналите
Хонвед – Малме 0:2.

Таг
Back to top button
Close
Close