0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Сите да ги почитуваме мерките и да водиме грижа за здравјето, порача премиерот Заев

Во овој период сакам да упатам порака на солидарност, не само економска, туку солидарност за грижа за своето здравје, бидејќи со тоа го штитиме здравјето на тие околу нас, истакна претседателот на Владата Зоран Заев во интервју за штипската телевизија Стар.

Back to top button
Close
Close