0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Сите 50 сојузни држави на САД се во готовност поради можни протести

Припадници на Националната гарда од сите делови на земјата веќе се испратени во Вашингтон да обесхрабрат какво било можно повторување на насилството од 6 јануари, кога пет лица беа убиени откако приврзаниците на претседателот во заминување Доналд Трамп влегоа во Конгресот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close