0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Системот за управување со документи во Куманово функциноира одлично, смета министерот Шаќири

Министерот за информатичко општество и администрација Јетон Шаќири денеска ја посети Општина Куманово, со градоначалникот Максим Димитриевски ги посети канцелариите и утврди дека системот за управување со документи (ДМС-систем) функционира одлично и како пилот-проект овозможува комуникација на Општината со 20 министерства.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close