Дописници СветМКДПолитика

СИРИЗА: Околу 40 пратеници од НД не му дозолуваат на Мицотакис да ги донесе во Парламентот договорите со Северна Македонија

Околу 40 пратеници од Нова демократија не му дозволуваат на Мицотакис да ги донесе за гласање во Парламентот договорите со Северна Македонија, заканувајќи се дека ќе гласаат против, велат, меѓудругото, од грчката опозициска партија СИРИЗА во соопштението во кое ја кометираат вчерашната владина седница, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close