СветСвет.Портал

Сириската војска ја презеде констролата над воените бази во северна Сирија

Сириската војска ја презеде контролата над воените бази во североисточниот дел на земјата што ги напуштија американските сили, јави руската државна телевизија.

Back to top button
Close
Close