0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Сирија стана нарко држава

„Економист“ додава дека, поради колапсот на економијата во оваа земја под товарот на војната, санкциите и репресивното владеење на семејството Асад, лековите станаа главна извозна стока и извор на тврда валута.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close