Svet.SlajderСвет

Сирија истрела ракета, а Израел возврати

Сирија истрале ракета земја-воздух врз јужниот дел на Израел, по што се огласија сирените во близина на нуклеарниот реактор Димон. Израел одговори со ракетен напад врз Сирија

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close