Svet.SlajderСветСвет.Портал

Сирија ги осуди американските напади во истокот на земјата

Сирија денеска ги осуди воздушните напади на САД врз објекти за кои Пентагон вели дека припаѓаат на проиранската милиција, опишувајќи ги како негативен показател за политиката на новата американска администрација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close