Свет

Синот на Мадуро учествува во клиничките тестирања на руската вакцина

Синот на претседателот на Венецуела Николас Мадуро и неговата постара сестра се согласиле да учествуваат во клиничките тестирања на руската вакцина Спутник V против Ковид-19.

Back to top button
Close
Close