Svet.SlajderСвет

Синот на Гадафи планира да се кандидира за претседател на Либија

Синот на поранешниот претседател на Либија, Муамер Гадафи, Саиф ал Ислам Гадафи сака да се кандидира за претседател на престојните избори, објави Тајмс

Back to top button
Close
Close