БизнисЕкономијаОригинални текстови

Синдикатот на администрација и државна управа на Македонија се приклучува кон протестот на КСС

Синдикатот на администрација и државна управа на Македонија – САДУ дава потполна и безрезервна поддршка и се приклучува кон протестот на Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија – КСС кој ќе се одржи на 15 април (четврток) 2021г.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close